5 vecí, ktoré musíte robiť ak chcete perfektnú pleť

Ak ste niekedy stretli nejakú ženu alebo máte kamarátku, ktorá má skvelú pleť, určite ste jej ju trošku závideli. Predsa ktorá žena by nechcela mať krásnu, čistú pleť bez mastnoty, vyrážok alebo akné ? Okrem toho, že musíte poriadne spať, pretože v spánku sa celé telo regeneruje, robte aj týchto 5 vecí a uvidíte po pár dňoch zmenu !

pleťová maska

  1. Čistite pleť dvakrát

Stalo sa vám niekedy, že ste si vyčistili pleť ale ráno ste sa zobudili a pod očami ste mali ešte trochu farby alebo na vankúši ostal malý fľak od make-upu ? Je to úplne normálne, ak ste použili dlhotrvajúci make-up. Prečo ? Výrobky s dlhotrvajúcimi účinkami majú zloženie, ktoré sa len tak ľahko nerozpustí hneď pri prvom umytí. Skúste sa odlíčiť preto dvakrát !

  1. Para

Možno to neviete, ale horúci vzduch má na našu pokožku veľmi dobré účinky. Určite nemáte čas chodiť niekoľkokrát za mesiac do sauny, tak skúste do horúcej vody namočiť uterák a pomaly si ho prikladajte k tvári (dávajte pozor, aby ste sa nepopálili). Otvoria sa vám tým pádom póry a z tváre zmizne mastnota, špina a pot.

  1. Píling

Ak cítite, že je vaša pokožka nudná a nevýrazná, skúste píling. Prekrvíte si tak tvár a tá získa znova svoju farbu. Okrem toho sa zbavíte aj prebytočného mazu.

  1. Hydratácia

Svoje telo musíme udržiavať neustále hydratované, ale s pleťou je to už trochu ťažšie. Vyberajte si správny krém na hydratáciu. Najlepšie bude, ak budete mať nočný aj denný krém. Na noc si naneste krém, ktorý nebude ťažký a vaša pleť bude vedieť pod ním dýchať. Nočný krém by mal mať v zložení viac vody, aby nebol moc mastný a ťažký. Mala rada : dajte si svoj nočný hydratačný krém do chladničky. Keď si ho nanesiete na tvár, okrem toho, že vás veľmi príjemne ochladí, nebudete mať červenú pleť.

  1. Spite na chrbte

Skúste spať na chrbte. Ak spíte na boku, určite sa vám niekedy stalo, že ste sa ráno prebudili s otlačeným vankúšom na jednej strane tváre. Výskumy ukazujú, že ak spíte na boku, pribúdajú vám vrásky rýchlejšie.