Sviatočné dni pre mnohých predstavujú čas oddychu, leňošenia a výnimkou teda nie sú ani sviatky jari. Naberme novú energiu po zime a doprajme si spánok počas dňa.  Prečo je dobré si na chvíľu zdriemnuť?

 

VIAC ENERGIE

Vedeli ste, že na konci spánku sa v tele zvyšuje hladina adrenalínu a noradrenalínu? Sú to hormóny, ktoré sú nevyhnutné na prebudenie sa, stimulujú prácu srdca a tiež zlepšujú prekrvením mozgu.

MENEJ STRESU

Pravidelným zdriemnutím si v našom organizme pomáhame znížiť hladinu stresového hormónu kortizolu. Menší stres teda znamená tiež nižšie riziko srdcových chorôb, ako je napríklad infarkt.

Vďaka odpočinku sa cítime lepšie, uvoľnení a zrelaxovaní.

VYŠŠIA PRODUKTIVITA

Nie je žiadnou novinkou, ak povieme, že po krátkom odpočinku pracujú ľudia efektívnejšie, robia menej chýb, sú tvorivejší či pozornejší. Kto si však v práci môže dovoliť „šlofíka“? 🙂

LEPŠIA PAMÄŤ

Učíte sa na skúšky? Zdriemnutie si počas učenia je vynikajúcim nápadom, pretože vám to pomôže lepšie si zapamätať nové informácie. Mozog si totiž počas spánku osvojuje a upevňuje získané vedomosti, zároveň sa však pripravuje na prijatie ďalšej porcie informácií.

LEPŠIA NÁLADA

Počas spánku telo produkuje hormón šťastia sérotonín, teda spánok skutočne zlepšuje náladu nielen malým, ale aj veľkým. Doprajte si hoc polhodinku denne a po zdriemnutí budete mať úsmev na perách.

ZVÝŠENÁ KREATIVITA

Emócie, zážitky a informácie sa počas spánku spracovávajú a výsledok? Nové nápady či riešenia problémov, nad ktorými sme si dlho lámali hlavu. Podporte svoju kreativitu každý deň a skúste si zdriemnuť.

SPÁNKOM KU KRÁSE

Prečo sa tak často hovorieva: vyspite sa do ružova a do krásy! Počas spánku sa totiž regenerujú naše pleťové bunky. Odpočinuté vyzeráme krásne a sviežo (navyše s úsmevom), čím zvyšujeme svoju atraktivitu.