Hľadáte zaujímavé a najmä osvedčené rady a triky, ako prinavrátiť svojim vlasom niekdajšiu krásu? Každá z nás si môže dopomôcť, stačí iba chcieť. Prestaňme sa  vyhovárať na stres, dobu či genetiku. Napísali sme pre vás pár užitočných tipov ako si čo najlepšie ošetriť vlasy, aby už nič nestalo vo vašej ceste ku krajším vlasom; veď nie nadarmo sa hovorí, vlasy – koruna krásy.

Zábaly – najcennejší pomocník, ktorý vám aj v pohodlí domova vyčaruje krajšie, zdravšie a lesklejšie vlasy takmer na počkanie! Či už máte vlasy suché, lámavé alebo sa vám rýchlo mastia, výživa zvonka v podobe domácich masiek, medových či olejových zábalov vám rozhodne nebude na škodu. Vytvorte si svoj vlastný rituál, na ktorý si nájdete čas trebárs každú sobotu a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Výživa zvnútra – vyživujúce šampóny, kondicionéry, masky, zábaly či oleje, to všetko je súčasťou vášho pomyselného domáceho kaderníctva? Výborne! No ruku na srdce, je rovnako výživná i vaša strava? Ak má váš jedálniček isté „muchy“, doprajte svojmu organizmu viac ovocia, zeleniny, strukovín či rýb. A čo doplnky výživy, vitamíny? Nezabudnite, že výživa zvonka by mala byť v súhre s výživou zvnútra.

Česanie – vlasy si češeme na dennej báze, patrí to k našim zaužívaným činnostiam každé ráno. Neuvedomujeme si však, že nesprávnym výberom kefy či hrebeňa, neopatrným a drsným česaním si narobíme viac škody než osohu. Suché vlasy sú krehkejšie a skôr sa lámu, narábajte s nimi čo najmenej a zabudnite na kefy s kovovými zúbkami. Česanie mokrých vlasov taktiež vašim vlasom neprospieva.

Strih – pravidelné podstrihovanie vlasov by si každá z nás mala „evidovať“ a neoddiaľovať. Poraďte sa so svojou kaderníčkou, kedy je vhodné si vlasy iba podstrihnúť, ako často ostrihať a rozlúčiť sa s pár centimetrami, aký strih je ideálny k vášmu typu tváre so zreteľom na kvalitu vláskov. Dlhé, no zničené vlasy veru nepôsobia najlepším dojmom.

Styling – všetkého veľa škodí a raz i tie najzdravšie vlasy budú trpieť a odzrkadlia ťarchu stylingových prípravkov, ktoré so sebou nesú deň čo deň. Nájdite si šetrný a efektívny spôsob na úpravu vlasov bez toho, aby ste ich museli každý deň žehliť či kulmovať. Túžite po uhladených vlasoch? Vymeňte žehličku za uhladzovacie oleje s obsahom vitamínov a olejov. Túžite po kučerách a objeme? Skúste si natočiť vlasy vďaka povestným copíkom alebo penovými natáčkami počas noci bez použitia tepla. Výsledok? Poteší vás a vaše vlasy si „oddýchnu“.