Neviete ako si správne umyť vlasy? Nemáte čas a umývanie vlasov vnímate iba ako nevyhnutnú súčasť základnej hygieny? Chyba. Umývanie vlasov je akýmsi prvým krokom k zdravo vyzerajúcim vlasom. Tak teda poďme pekne po poriadku.

 

Dôležitý je výber vhodného šampónu pre vás, konkrétne pre vašu vlasovú pokožku a váš typ vlasov. Zvoliť si šampón len kvôli atraktívnemu obalu, príjemnej aróme či odporúčania najlepšej priateľky sa nemusí vždy vyplatiť. Ruku na srdce, ako často skúmate zloženie výrobkov, ktoré používate? Bežné šampóny obsahujú sulfáty a parabény a všetky tieto chemické látky prenikajú cez pokožku priamo do vášho tela. Siahnite po prírodných šampónoch bez tiaže, s obsahom čistých éterických olejov, rastlinných extraktov a prírodných antioxidantov. Vaše vlasy sa vám poďakujú.

Je potrebné si vlasy umyť vždy dvakrát, a to tak, že šampón si napeníme v rukách a už vzniknutú emulziu si nanesieme na vlasy. Nezabúdajme končekmi prstov jemne vmasírovať šampón aj do vlasovej pokožky. Je nevyhnutné vymyť všetok šampón a procedúru zopakovať. Na rad prichádza maska, najlepšie aspoň raz týždenne.

Hýčkajte sa!

Vydeľte si čas iba pre seba, vmasírujte si masku do pokožky vlasov a postupne do celej dĺžky vlasov, akoby ste ich chceli nakrémovať. Zatiaľ čo maska pôsobí, doprajte si telový peeling a po cca 15 min -30 min masku nezabudnite opláchnuť. Nasleduje kondicionér, ktorý nám vlásky uzavrie, postupujeme rovnako ako pri maske, no môžeme ho vymyť už po 3 minútach. Nikdy si vlasy uterákom nešúchame, pretože môže dôjsť k poškodeniu ochranného vlasového puzdra. Taktiež z nich vodu nežmýkame, inak strácajú svoj prirodzený lesk.

Pokiaľ si vlasy fénujete, nastavte fén na vlažnú teplotu a guľatou kefou nadvihnite korienky. Aby ste nadvihnuté korienky zafixovali a vlasom dodali objem, zakončite svoj styling fúkaním studeného prúdu vzduchu.

Nie je to až taká veda, však?