Na nosenie slnečných okuliarov nepotrebujete sálajúce slnko, ale určite jarné slnečné lúče sú podnetom ku kúpe nových okuliarov. Leto je za rohom a toto je ten čas, aby ste si užili hru s najhorúcejšími slnečnými okuliarmi. Surfovali sme a pripravili sme si pre vás najnovšie trendy slnečných okuliarov schválené dizajnérmi na rok 2019. Kolekcia jar/leto sa bude niesť v znamení klasickej čiernej, bielej až po moderné a neutrálne či svetlé farby. Návrat k trendom z minulého storočia, okrúhle, špicaté, hranaté… Pokračujte v čítaní a nájdite si svoje „brílky“, populárne túto sezónu a ideálne pre váš štýl. Pozrite sa na najaktuálnejšie trendy spolu s nami!

 

TRENDY ŠTÝL NA ROK 2019

Tohtoročné trendy slnečných okuliarov uprednostňujú silné geometrické rámy a žiarivé farebné slnečné okuliare inšpirované koncom 90. rokov. Nebojte sa, stále si nájdete svoju obľúbenú klasiku. Buďte však pripravení na pekné zvraty a výkričníky, ktoré vám umožnia vyniknúť:  malé slnečné okuliare 90. rokov podľa viacerých drobné, „nepraktické“ slnečné okuliare „príliš malé na akúkoľvek ochranu pred UV žiarením“ by mohli byť mimo, ale to neznamená, že v roku 2019 stále nemôžete zostať pri zemi. Základ v 50. rokoch, potom opäť v 90. rokoch, tenké a drobné rámčeky sa v minulom roku vrátili ako s bleskom a rýchlo získali svojich obľubovateľov, ktorí sa zaprisahali práve tomuto štýlu. Celebrity ako RiRi, Kendall a sestry Hadid ich pridali do svojho denného šatníka, nosia ich nielen ležérne, ale aj na červenom koberci. (vďaka Rihanne!).

Keď sme pri úzkych okuliaroch, na mieste je debata, ako sme spomenuli, tieto okuliare neponúkajú toľko ochrany pred slnkom, ale sú tak vysoko-módne, že nikto nie je schopný vyčleniť sa od davu. Dbajte ale na to, aby okuliare mali šošovky s maximálnou ochranou proti UV žiareniu (400).

Chcete toto leto svietiť ako slnko na oblohe?

Potom boli vytvorené tzv, „zrkadlovky“ práve kvôli vám! Aj keď je to zvláštne a úprimne povedané, zastrašujúce – ako sa cítite, keď sa s niekým rozprávate pri pohľade na svoj vlastný odraz? – reflexné slnečné okuliare môžu byť elegantné a štýlové. Pozrite sa na Olivia Palermo, je ich vernou fanúšičkou. Ste blondína? Vyberte si tie s modrým zrkadlom, aby ste kontrastovali s vlasmi. Inak voľte napríklad zlatú povrchovú úpravu a osvetlite si tvár.

Zdanlivo nenápadné, tieto pekné slnečné sú niečo iné

Štýlové farebné slnečné okuliare sú jedným z najväčších trendov, ktorý v minulom roku vstal z popola a stále horí: okuliare s farebnými šošovkami. Tento štýl slnečných okuliarov je osviežený dúhou pastelových farieb, od svetlo modrej cez slnečné svetlo žlté až ružové či oranžové odtiene.

Slnečné okuliare 70’s Square Retro-vintage v kombinácii s štvorcovými a obdĺžnikovými rámami inšpirovanými okuliarmi Grandada sú obľúbeným módnym kúskom. Tieto rámy sú praktické a moderné a sú ideálne pre letné mesiace a ponúkajú plnú ochranu pred slnečnými lúčmi spôsobujúcim vrásky.

 

TRENDY FARBY

Ak máte záujem o farebné okuliare, budete s tohtoročným výberom spokojní. Pestrá paleta farieb cez červenú, ružovú a fialovú až po žltú a oranžovú a až po modré aj zelené slnečné okuliare a všetko medzi nimi – uvidíte ich všetky! Ale nemajte strach, všetky tie klasiky tam sú – nahé, čierne a čisto biele slnečné okuliare sú stále šik! Pár rámov „old school“ by malo byť súčasťou vašej zbierky doplnkov bez ohľadu na vaše preferencie v štýle či farieb.

Prečo sa teda nevystavujete výzvam a nedostanete sa z vašej zóny pohodlia s úžasnými pármi slnečných okuliarov, aby ste si v nadchádzajúcej sezóne doplnili svoje oblečenie? Vyberte si z našej horúcej ponuky okuliarov a tešte sa zo slnečných lúčov viac než inokedy!

www.imoda.sk