Leto je v plnom prúde a my sa slnka nedokážeme nabažiť. Máte to podobne? S letným obdobím sa nám neodmysliteľne spája i opaľovanie, vďaka ktorému získa naša pokožka krásny bronzový nádych. A ruku na srdce, kto z nás by sa nechcel s dozlatista opálenou pokožkou pýšiť počas celého roka? Pri pobyte na slniečku však platia isté pravidlá, ktoré by ste určite nemali ignorovať, najmä ak máte svetlú, pehavú, či citlivú pokožku.

Ako sa správne opaľovať a čoho sa treba vystríhať:

☼ nevystavujte sa priamemu slnku, ak máte veľmi bledú pokožku

☼ prvý opaľovací deň obmedzte pobyt na slnku maximálne na polhodinu a postupne ho predlžujte

☼ nezabúdajte, že opaľovacie krémy a oleje vás nemusia vždy chrániť pred spálením

☼ neopaľujte sa na pravé poludnie, kedy je intenzita slnečného žiarenia najvyššia

☼ malé deti chráňte odevom alebo zostaňte s nimi v tieni

Posledná zásada na zozname je, zaobstarať si nové trendy plavky, v ktorých oslníte okolie!

Malá ochutnávka 🙂

      

 

Mýty o opaľovaní:

Keď som vo vode, nemôžem sa spáliť. Omyl!

Pamätajte, že spáliť sa môžete nielen na súši, ale aj vo vode! Trh je bohatý na ochranné prípravky odolné proti vode a potu. Nezabúdajte sa každé dve hodiny natierať. Chráňte si najmä nos, pery, čelo a plecia, kde je koža tenká.

Keď je pod mrakom, neopaľuje ma. Omyl!

Veľa ľudí sa mylne domnieva, že keď sa schová slnko za mraky, sú pred jeho lúčmi v bezpečí. Pravdou je, až 80 percent ultrafialového žiarenia (práve to spôsobuje popáleniny) preniká aj cez mraky!

Čím vyšší faktor, tým slabšie opálenie. Omyl!

Faktor uvedený na opaľovacích prípravkoch má svoje opodstatnenie, lebo uvádza akú ochranu poskytuje pred slnkom. Zo začiatku používajte radšej prípravky s vysokým faktorom, ale keď sa trocha opálite a nadobudnete ochranný základ, môžete siahnuť aj po prípravku s nižším ochranným faktorom.