Cez farby vnímame svet a ľudí okolo nás. Prichádzajúca jeseň je preto ideálnym obdobím ukázať svetu svoje hravé ja – nebojte sa preto v móde vyblázniť! Na ktoré farby staviť?

Zelená je farbou nádeje.

Zelená je farbou prírody, je vnímaná veľmi pozitívne a optimisticky. Je zložená z modrej a žltej. Vedeli ste, že preferencie tónu zelenej farby môžu o človeku prezradiť veľa?

Ľudia, ktorí preferujú túto farbu, upriamujú svoj záujem navonok, nie však k sebe. Symbolikou zelenej farby je vo všeobecnosti príroda a od nej odvodená ochrana prírody, ekológia.

Červená pôsobí vznešene,

preto ju často používali mocní tohoto sveta k tomu, aby vzbudzovali úctu a obdiv. Ďalším významom červenej je energická akcia, zmena, pretváranie a prenikanie vpred. Vyberte si červený kúsok z našej ponuky a o pozornosť okolia veru nebude núdza!

Tmavočervená farba je farba spravodlivosti.

Predstavuje pokoj a prímerie. Aktivita a vzrušenie už opadli a zostala majestátna nádhera a sebavedomie, ktoré sa viac sýti vnútornou silu, než prostredníctvom konfliktov s vonkajším svetom. Je to farba spravodlivosti. Tmavočervená známa aj ako bordó sa výborne kombinuje, pretože sa hodí ku kombinácii s bielou, čiernou, sivou či béžovou.

 

Oranžová vzbudzuje pocit radosti

a slávnostného vzrušeného očakávania. Čo sa týka osobnosti, vyberajú si ju ľudia, ktorých zaujímajú ľudia a svet okolo. Sú zvedaví, majú novátorské schopnosti a ctižiadostivosť. Pri uskutočňovaní svojich predsavzatí sú tvrdohlaví. Netrúfate si na sýtu oranžovú? Siahnite po jemnejších odtieňoch a skombinujte ju s čiernou – skvelý outfit je na svete!

Žltá je základná farba, ktorá symbolizuje základnú ľudskú potrebu rozvíjať sa. Je v nej nádej, túžba po radosti a rozkoši. Táto farba povzbudzuje, oslobodzuje, pôsobí veselo a otvorene, znamená oslobodzujúce uvoľnenie napätia.

 

Žltá symbolizuje dynamickú pohybovú energiu, ktorá vystupuje von.