Ani sa nenazdáme a jar v plnej paráde je čochvíľa tu! Nemusíte čakať na 1. jarný deň, ak máte chuť na nový začiatok, začnite ešte dnes! Každá z nás potrebuje (a po zime o čosi viac) detox pre pokožku a vlasy. Práve toto je ideálne obdobie a ten správny čas na očistu. Zbavte sa záťaže a osloboďte svoju pokožku i vlasy od rôznych nežiaducich škodlivín. Následkom je teda zvýšená produkcia mazu, upchaté póry a nečistoty na koži.

Uponáhľaná doba, stres, smog, prach, dym, klimatické otepľovanie či výfukové plyny, a teda znečistenie vzduchu manipuluje s naším zdravím a odzrkadľuje sa aj na našom najväčšom orgáne, na koži.

 Nedovoľme koži starnúť rýchlejšie, skúsme ho spomaliť a redukovať tiež zápalové procesy v organizme. Ideálnym riešením je teda detox a ochrana pokožky pred škodlivinami z vonkajšieho prostredia.

1. ČISTENIE – najdôležitejší krok

O večernom odličovaní a čistení pleti sme už hovorili, vnímajme ho ako samozrejmosť. Neodmysliteľne s čistením sa spája aj píling zbavujúci póry hlbších nečistôt a dočistenie pleti tonikom, ktoré vyrovnáva pH a dokáže odstrániť zvyšky vodného kameňa, ktoré na pleti môže voda zanechať.

2. REGENERÁCIA

Práve špeciálne séra a masky dokážu pokožke vdýchnuť nový život, pokožku regenerovať. Pravidelná aplikácia masiek a každodenné séra dokážu zázraky – vyrovnávajú miesta, kde sa hromadí vlhkosť a prebytočná voda. Okrem toho posilnia ochrannú vrstvu pokožky, čím sa stáva odolnejšou voči vplyvom vonkajšieho prostredia.

3. OCHRANA

Pristavme sa pri ochrane a detoxe. Práve detoxikačné krémy totiž dodajú vašej pleti potrebné živiny, hydratáciu ba i antioxidanty chrániace pred voľnými radikálmi, čím bránia tvorbe zápalov.

DETOX pre vlasy a vlasovú pokožku je alfa omegou. Prečo? Odpoveď je jednoduchá: nielen pokožka, ale aj vlasy sú totiž vystavené záťaží „zvonka“, ktoré dokáže vlasy pekne potrápiť. Vlhký vzduch, UV žiarenie, mrazy, teplo vlasovú pokožku a samotný vlas nielen vysušujú, ale i dráždia. Pridajme si k tomu jemný prach z okolia, odumreté šupinky z pokožky, jedy, zvyšky stylingových prípravkov… Máme pokračovať? Ako teda dať do poriadku vlasovú pokožku a prinavrátiť lesk a zdravie svojej hrive? Riešením je štvorica úkonov: česanie, píling, umytie, ošetrenie.