Jesenná móda podľa najväčších módnych návrhárov #1

Vitajte! Toto je módny sprievodca tohtoročnými jesennými vychytávkami. Niektoré sú možno až príliš extravagantné, no za niektorými hneď pobežíte do najbližšieho butiku! Máte sa jednoznačne na čo tešiť.

Výrazné šperky

Výrazné šperky

Bling je späť! Po sezónach nadrozmerných šperkov s minimalistickým dizajnom, sme sa vrátili k veľmi ženským, trblietavým šperkom. Prada predstavila brošne na úrovni, Balenciaga zas veľké náušnice, ktoré sme mohli vidieť úplne všade!

Lady mokasíny

Lady mokasíny

 

Pozdravte tento chutný „mačací“ opätok. V predchádzajúcich sezónach boli obľúbeným kúskom, nielen návrhárov ale aj žien, stiletto shoes – čiže lodičky s tenkým vyšším opätkom. Teraz prichádzajú na rad pohodlnejšie, no stále dostatočne ženské topánočky. Túto sezónu nám návrhári z módnych domov ako Chanel, Miu Miu či Prada dokazujú, že opätok až do neba nie je jediným spôsobom ako dosiahnuť sofistikovaný outfit.

Carwash pleats

Carwash pleats

 

Carwash pleats – sukne s množstvom záhybov a rázporkov. V New Yorku tento typ sukne vyhlásili za najlepší tvar sezóny. V tom istom čase ich už v Paríži prevádzali modelky Christiana Diora či Rafa Simonsa.

Stompy

Stompy

 

Stomp – takto nazvali návrhári topánky, ktoré sú vhodné na chladné aj daždivé počasie. V niektorých kolekciách sa topánky nenápadne podobali na chelsea boots avšak v tejto sezóne sú viac trendy masívnejšie a mohutnejšie modely. Návrhári ako Marc Jacobs či Wes Gordon zvolili jednoduchosť a predviedli čiernu eleganciu.

Šťastný volánikový lem na sukni

Šťastný volánikový lem na sukni

 

Lem, ktorý poskakuje je podľa návrhárov veselým prínosom do módneho priemyslu. Sukňa, ktorú do svojich kolekcií zahrnuli viacerí módny návrhári ako Louis Vuitton či Christopher Kane, je koketná i zábavná a je skvelá do práce aj na večer. Toto je presne ten všestranný kúsok, ktorý potrebuje každá žena vo svojom šatníku!