Ktorý kabát je pre vás?

Blíži sa jeseň a s ňou aj výmena ľahkých letných svetríkov za prechodné bundičky a kabátiky. Nevyzeráte však dobre v každom a potrebujete poradiť, ktorý je pre vás teba ten pravý?

Sukničkový

Máte symetrickú postavu typu presýpacích hodín? Vaše boky a prsia sú približne rovnako široké, máš úzky pás a trocha pevnejšie stená a zadoček? Pozornosť priveďte na úzky pás, najlepšie sukničkovým kabátom s opaskom! Ideálna dĺžka by mala byť maximálne po kolená, nech nerozširuje zadok. Navyše, čím dlhší bude, tým nižšia budete pôsobiť. Môžete si dovoliť aj farby! Skúste žltú či zelenú.

1

S golierikom

Máte úzke plecia, osí driek, no široké boky a väčší zadoček? Nakupujte kabát, ktorý priláka pozornosť na vrchnú časť. Zvýraznite ju kožušinou, kapucňou či výrazným golierom! Vyhnite sa riaseniu v spodnej časti, tiež vačkom a sukňovým strihom. Vyberajte skôr tmavšie farby- minimálne v spodnej časti.

2

Áčkový

Na jabĺčkovej postave, ktorej najväčšie nedostatky sú v oblasti pása pekne lichotia kabátiky v tvare písmena A s previazaním v páse. Opasok  vytvorí ilúziu užšieho pásu. Pre istotu sa vyhnite výrazným vzorom a rovným strihom.

3

Volániky

Máte športovú a hranatú postavu? Pre menší či plochý zadoček, úzke boky, široké plecia a malé prsia sa tiež nájde kabát! Upriamte pozornosť na svoju štíhlosť! Nekupujte si zbytočne voľné strihy, naopak zvýraznite vašu štíhlosť. Vhodné sú pre vás napríklad volániky v oblasti pŕs, tiež výrazné vrecká, sukničkové tvary, svetlé odtiene a previazanie v páse. Vyvarujte sa vypchávkam na ramenách.

4