Masáž je zaznamenaná ako jedna z najskorších foriem fyzikálnej terapie a používala sa pred viac ako 3000 rokmi v Číne, Indii a Grécku.

Klasická masáž, inak známa ako švédska alebo západná masáž, sa javí ako najbežnejšia forma masáže a je výborným prostriedkom na relax. Vďaka klasickej masáži možno predísť rôznym zdravotným komplikáciám, ktoré sú daňou za súčasný hektický život.

Dnes je k dispozícii mnoho foriem masáže, ktoré nám pomáhajú pri udržiavaní nášho zdravia a pohody.

 

Komu sa odporúča klasická masáž?

Klasická masáž je jedna zo základných masáží, vynikajúca nielen pre športovcov či ľudí po ťažkej fyzickej záťaži, ale aj pre tých menej aktívnych. Ak je pohybu málo, napríklad pri sedavom zamestnaní, či nejakom zdravotnom postihnutí, ktoré znemožňuje pohyb, klasická masáž je alfou omegou, ktorú oceníte.

Používa sa už odpradávna, pôsobí preventívne a liečebne, je stáročiami overená, a preto by sme jej význam nemali podceňovať ani dnes.

 

Táto forma masáže zahŕňa techniky ako:

  • efektívne (posuvné / klzné pohyby)
  • Petrissage (tkanie alebo lisovanie tkaniva)
  • Tapotement (rýchle zasiahnutie)
  • Trenie (aplikácia tlaku)
  • vibrácie (tremulózne trasové pohyby)

Vedeli ste, že klasická masáž zrýchľuje regeneračné procesy po úrazoch a operáciách? Okrem toho podporuje vstrebávanie výronov či opuchov, uvoľňuje svalové napätie a odstraňuje toxické látky z tela. Napomáha zlepšiť celkový fyzický i psychický stav, ako i celkový výkon.