Zima nemá šancu! Nepodceňujte vrtochy Pani Zimy a obliekajte sa zodpovedne. Zdravie máme totiž iba jedno, tak si ho chráňme.  Aké sú základné pravidlá, ako „prežiť“ mrazy v exteriéri a teplo vykúrených miestností?

 

  • VRSTVENIE, VRSTVENIE a …

… vrstvenie! Najdôležitejšie a veľmi efektívne v zimnom období  je práve vrstvenie oblečenia. Vrstva na vrstve vám zaručí teplo, no zároveň možnosť variácie, „odložiť“ jednotlivé vrstvy oblečenia, keď ste trebárs v práci alebo kaviarni. Tielko, nátelník či body s dlhým rukávom, svetrík a pončo. Blúzky, saká, kardigány… Možností kombinovať vrstvy je neúrekom, prihliadajte aj na váš komfort. Celkový outfit viete príjemne doplniť doplnkami!

  • ČAPICA, ŠÁL A RUKAVICE

Vám rozhodne nesmú chýbať! Nepodceňujte silu pokrývok hlavy, šálov či rukavíc, pretože vďaka nim možno predísť prechladnutiu. Zakryte si holý krk vlneným šálom, ktorý vás nielen príjemne zahreje, ale i oživí celý outfit. Chráňte si tiež svoje ruky, teploty pod nulou a štipľavý mráz im veru dobre nerobia! Ak čiapky akosi nemáte v obľube,  skúste alternatívu pletených čeleniek, ktoré aspoň zakryjú vaše ušká.

  • NOHY V TEPLE

Občas zabúdame naše nôžky, čo je chyba! Nenosíme zateplené topánky, nechceme sa vzdať štýlových čižmičiek, niekto sa dokonca brodí snehom v teniskách. Noste teda zimné topánky, ktoré sú riadne zateplené, nepremokajú a majú protišmykovú podrážku. Na škodu nie sú ani teplejšie ponožky či pančuchové nohavice. Na trhu nájdete široké zastúpenie aj trendy topánok, ktorú sú vhodné do tohto počasia. Pozrite si našu ponuku, v ktorej nájdete snehule, workery, kotníkové i členkové čižmy, podkolienky i chutné ponožky.