Tá potvorka menom celulitída veru nie je vyberavá. Otravuje život mladým, starým, štíhlym aj plnoštíhlym… Aj vy sa pýtate, ako je možné, že v časoch, keď je človek schopný doletieť až na Mesiac, nie je schopný „zmyť“ pomarančovú kožu? Nepridávajme si ale vrásky na čele, existujú totiž možnosti, ako dané partie vylepšiť.

 

Pomarančová šupka

Celulitída vzniká v dôsledku činnosti ženského hormónu estrogénu, postihuje hlavne oblasti bokov a stehien a stretávame sa s ňou aj u štíhlych žien. Je to tým, že ženám sa ukladá tuk hlavne pod kožou, zatiaľ čo mužom pod svaly.

Je dôležité si uvedomiť, že celulitída je prirodzenou črtou ženského tela a hoci nespôsobuje ujmu na zdraví, vyvoláva u žien zbytočný pocit viny a znižuje ich sebavedomie. Lekári tvrdia, že ide o celkom prirodzený proces ukladania tuku a toxické látky s tým nemajú nič spoločné.

Pokožku najlepšie spevní pravidelná telesná aktivita: plávanie, jazda na bicykli, tanec a nízkotučná diéta s vysokým príjmom ovocia a zeleniny.

Alfa omegou je teda pravidelný pohyb a pravidelná hydratácia pokožky.

Aby problematické partie ožili a lymfa sa rozhýbala, je dobré si aspoň raz za mesiac dopriať lymfatickú masáž alebo špeciálny zábal proti celulitíde. Pomáha tiež obmedzenie lepku, priemyselne spracovaných potravín plných éčok, rafinovaný cukor a samozrejme alkohol. Rýchly hmotnostný úbytok môže stav ešte zhoršiť, preto sa odporúča chudnúť pomaly.