Pleťové masky dokážu hotové zázraky! Suchá pleť, začervenanie, akné? Zatočte s nedokonalosťami pleti raz a navždy! Ingrediencie sa nájdu v každej domácnosti, už len si vyhradiť chvíľku pre seba.

Ktorá je vaša obľúbená?

Osvedčená hydratačná maska

Na prípravu domácej hydratačnej masky potrebujeme iba 1 vaječné bielko s 1 lyžicou tvarohu, ktoré spolu dôkladne zmiešame. Zmes nanesieme na tvár, necháme pôsobiť 15 minút a opláchneme. Následne na pleť nanesieme hydratačný krém. Táto hydratačná maska je vhodná pre citlivú a suchú pleť, pretože pleť zvláčňuje a upokojuje. Na tvorbu nových buniek je hydratácia nevyhnutná, preto nezabúdajme dodržiavať pitný režim. Pravidelným používaním tejto domácej masky zmizne i napätý pocit, ktorý je častým sprievodným javom suchej pokožky.

Očisťujúca maska na omladenie pleti

V miske si zmiešame 1 lyžicu ovsenných vločiek s 1 lyžicou bieleho jogurtu, pridáme pár kvapiek zohriateho medu a tralala! Získali sme skvelú masku, ktorá odstráni odumreté bunky. Maska sa môže aplikovať na tvár i dekolt s dobou pôsobenia 15-20 minút. Potom ju z pleti dôkladne opláchneme a použijeme obľúbený denný krém. Pleť bude žiariť, vyzerať mladšie a najmä zdravšie.

Rýchla banánovo – medová maska

Toto je náš obľúbený recept na hydratáciu pleti, v boji proti baktériám a pre získanie žiarivej pleti. Roztlačíme si jeden banán, ktorý zmiešame s lyžicou medu, pridáme pár kvapiek čerstvej citrónovej šťavy, žiadne citrondeko plíz. Riadne premiešame, ochutnáme a natrieme na tvár. Po 10 minútach oplachujeme.

Domáca pleťová maska z kakaa a kávy

Túto pleťovú masku si zamilujú nielen všetky kávopičky. Zmes z kakaa a kávy vypína pleť, odstraňuje odumreté kožné bunky, zlepšuje prietok krvi. Na jej prípravu si zmiešame 3 lyžice mletej kávy a 3 lyžice kakaového prášku k 8 lyžiciam mlieka. Ingrediencie dôkladne vymiešame, ku zmesi nakoniec pridáme ešte lyžicu medu. Na tvári si ju necháme, kým nezaschne.

Citrusová na prečistenie pokožky

Ideálna pri zmiešanej a nečistej pleti je maska z citróna. Prečo? Lebo nielenže účinné prírodné látky odstraňujú prebytočný maz, zároveň aj zásobujú suchšie miesta potrebnými živinami. Ako na to? 2 PL tvarohu vymiešame so šťavou z polovice citróna dohladka a nanesieme na tvár kozmetickým štetcom, prípadne môžete použiť prsty. Po 10 minútach zmes dôkladne zmyjeme vlažnou vodou.

Paradajková na akné

Neviete sa zbaviť otravných vyrážok? Vyskúšajte prírodné riešenie, ktorého protizápalový účinok vás príjemne prekvapí! V mixéri si vymixujeme 2 rajčiny s 1 lyžičkou medu. Nanesieme na pleť a po 10 minútach umývame. Túto masku na akné je potrebné aplikovať pravidelne 1-krát týždenne.

Avokádový zázrak

Avokádo je špeciálne dobré pre suchú pleť. Ak ho zmiešate s trochou medu, dokáže bojovať aj s baktériami, ktoré vyvolávajú akné. Aby sme si urobili pleťovú masku z avokáda a medu, roztlačíme pol avokáda a zmiešame s lyžicou medu. Zmes aplikujeme na tvár a necháme pôsobiť približne 10 minút.