V dnešnom článku si povieme zopár užitočných informácií o tom, ako čistiť a opravovať kabelky. Každá z nás to veľmi dobre pozná, v zbierke máme niekoľko zaujímavých kúskov, no my neustále nosíme tú jednu, tú svoju TOP medzi kabelkami. Možno nie vždy dokonale ladíme, ale už sme sa dávno zladili – so svojou najobľúbenejšou. Kabelka, ako najlepšia priateľka ženy však po častom nosení, môže na sebe niesť isté známky obnosenia. Zafúľaná, fľakatá, pokazený zips či poškodená rúčka. No my sa tej našej milovanej nie a nie vzdať! Poďme si teda poradiť, ako vrátiť staršej kabelke nový dych.

 

Ako čistiť kabelky?

 

Ak vlastníte koženú kabelku, ktorú treba vyčistiť, použite na to saponát vhodný na kožu, na trhu dnes nájdete široké spektrum prípravkov na to určených. Keď sme kožu vyčistili, po osušení do nej môžeme votrieť prostriedok na zmäkčovanie. Prípadné škvrny na jemnej brúsenej koži hravo odstránite odmasťovačom, následne nechajte voľne uschnúť. Aby sa vlasy narovnali, po zaschnutí si pomôžeme naparením kabelky nad kanvicou a kým nám plochy kabelky chladnú, ošetríme ju jemným skleným papierom a prípravkom na jemnú kožu. Ak ste majiteľkou kabelky z plastiku, vyčistite ju mäkkou handričkou a obyčajnou mydlovou vodou a nechajte ju vyschnúť.

 

Poškodená rúčka?

Ak nie ste veľmi zručný typ, ktorý si poradí s remeselníckym nožom, zahnutými kliešťami či nitmi, vyhľadajte radšej obchod s koženým tovarom, prípadne zájdite do opravovne obuvi. Možno sa vám pošťastí nájsť rovnakú alebo aspoň podobnú rúčku a kabelku si nechajte opraviť rovno na počkanie.

Zmena farby pre kreatívne

Každá šikovná žena s kúskom fantázie a poriadnou dávkou trpezlivosti si môže svoju kabelku zaujímavo vylepšiť! Ak chcete zmeniť farbu kabelky alebo získať tmavší odtieň, môžete použiť farby na kožu. Dajte si však pozor, aby ste si pritom nezafarbili aj svoje oblečenie či okolie. Na materiály z plastu sú určené špeciálne farby, ktoré nepúšťajú, tak teda, už iba vybrať si tú svoju!

 

Ak ste však príliš lenivá alebo iba nemáte času nazvyš, vyberte si rovno novú kabelku z našej bohatej trendy ponuky. Listovku do ruky, ľadvinku, kabelku do práce, štýlový ruksak do školy… Skvelé kúsky za vynikajúce ceny! Navštívte náš e-shop ešte dnes 🙂