Pociťujete v tomto období časté zmeny nálady? Čo to môže mať na svedomí? Vedeli ste, že náladu môžu výrazne ovplyvniť aj bežné jedlá, no závislosť medzi potravou a náladami je veľmi zložitá. V duševnom stave človeka sa odzrkadľujú výživové nedostatky, podráždenie, alergické reakcie a hladina glukózy v krvi.

 

Na tom, ako sa cítite a správate, sa teda teoreticky zúčastňuje i váš jedálny lístok. Špecifické príčiny správania a účinky stravy sa však nedajú definovať jednoducho. Prejavujú sa tam totiž i ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú chemické reakcie v mozgu, napríklad vek, pohlavie a užívané lieky.

V súčasnosti vedci tvrdia, že jedlá bohaté na sacharidy (cukry a škroby) pomáhajú zvyšovať hladinu serotonínu v mozgu, takže ľudia sa po ich zjedení upokoja a sú ospanliví.

Čokoládové opojenie

Čokoláda rýchlo zlepšuje náladu a pôsobí ako antidepresívum. Práve takzvané čokoládové opojenie je spôsobované čiastočne chemickou látkou fenyletylamínom, obsiahnutou v kakau. Táto látka sa prirodzene nachádza aj v mozgu a údajne sa vylučuje pri citovom vzrušení. čokoláda obsahuje aj teobromín a kofeín – látky s povzbudzujúcim účinkom, ktoré zvyšujú vnímavosť.

Milujete čokoládu aj vy? Ovocná, s hrozienkami či orieškami, horká alebo biela…

Ktorá je tá vaša, ktorej neviete odolať?