Skoncujte navždy so závislosťou na sladkom!

Stále máte chuť na sladké a neviete sa jej zbaviť? Poradíme vám.

Závislosť

Na sladkom sa môže vypestovať skutočná závislosť. Je to spôsobené tým, že v kombinácii s tukom vyplavuje do mozgu látky, ktoré vyvolávajú pocit šťastia, nanešťastie, len na chvíľu.

Klam

Ak sa neviete vzdať sladkého, skúste zo začiatku vašu myseľ oklamať. Je dokázané, že ak máte na niečo neskutočnú chuť je úplne jedno, aké množstvo toho zjete. Stačí teda, ak si odlomíte jednu kocku čokolády, nato však treba skutočne pevné odhodlanie. Ľahšie bude, ak sladkosti nahradíte hrozienkami, orieškami alebo ovocím. Energia z nich vydrží dlhšie a telo navyše dostane vitamíny.

Sladidlá

Na umelé sladidlá zabudnite. Telo z nich nedostane žiadnu energiu, a tak chuť na sladké pretrváva. Navyše sú ešte škodlivejšie ako samotný cukor. Nápis “bez cukru“ automaticky neznamená zdravé.

Vynechanie cukru

Úplne obmedziť cukor je nereálne a nezdravé. Telo cukor jednoducho potrebuje. Začnite preto jesť pravidelne a výživne. Práve nepravidelné stravovanie totiž spôsobuje, že klesá hladina cukru v krvi a vzrastá chuť na sladké, pretože telo túži po jedle, ktoré môže rýchlo premeniť na energiu. Kľúčom ku kontrole hladiny cukru v krvi je jesť malé porcie a častejšie.