V dnešnom svete nie je jednoduché udržať krok s neustále sa meniacimi módnymi trendmi. Obzvlášť, ak preferujete handmade kúsky. Ak ste osôbka, ktorá chce mať vo všetkom prehľad, prihláste sa k odberu a my vám rady „posunieme“ novinky s inšpiráciami, tipmi a najnovšiu kolekciu IMODA.
A teraz, milí čitatelia, poďme rovno k tomu, čo je IN v odvetví ručne vyrábaných šperkov.

 

V minulom roku si ručne vyrábané šperky získali svoju popularitu, a to ako doplnky pre všedné každodenné oblečenie, ale tiež na špeciálne príležitosti. A ako sa ručne vyrábané šperky tešia čoraz väčšej obľube, nové trendy sa začali aplikovať i tu.

Hádam ten najdôležitejší trend sezóny v handmade šperkoch, ktorý si dovolíme spomenúť hneď na úvod, je jedinečnosť. Čím jedinečnejšie sú vaše šperky, tým lepšie.

Obrazy prírodného sveta – motýle, korytnačky, stromy, kvety a vtáky všetkého druhu sú v popredí, a práve preto i šperkoví umelci z celého sveta hľadajú inšpiráciu v prírode.

Príroda ako hlavný tvorca krásy na Zemi.

Príroda nepotrebuje módnych návrhárov ani vizážistov, je sama o sebe krásna v každom ročnom období. Na jeseň sfarbená do pestrých farieb, v zime dobiela, nepotrebuje kožuch, sneh ju oblieka, na jar ako dieťa, raz tichá, inokedy plačlivá a niekedy uletená… a leto ju farbí do zlatista lúčmi slniečka.

A človek v jej objatí je krásny tiež, keď ju miluje a chráni.

To je dôvod, prečo sú motívy prírody a pravdepodobne aj dlho zostanú základnou inšpiratívnou myšlienkou ručne vyrobených šperkov. Spolu s celosvetovým prechodom na energetickú účinnosť, priateľskú prírodu, zelenú energiu a inteligentnú spotrebu sa myšlienky založené na prírode stali charakteristickými znakmi niekoľkých významných trendov šperkov.

No a keďže sme už začali hovoriť o trendoch založených na prírode, používanie prírodných materiálov pri tvorbe šperkov je tiež jedným z najdôležitejších trendov v ručne vyrábaných šperkoch počas tejto sezóny. Keď je reč o prírodných materiáloch, napadne nám drevo, listy, koža, prírodné vlákna. Ale to nie je ani začiatok zoznamu prírodných materiálov, ktoré šperkoví umelci používajú vo svojich majstrovských dielach. Prívesky z mušlí, náušnice z pávích pier, sponky z brezovej kôry a jantárové náramky, prírodné kamene zdobiace prstene.

A čo ďalšie trendy?

 

  • punk štýl: rebélia je opäť v móde, takže módne reťazce a množstvo kolíkov sú túto sezónu opäť cool;
  • motívy fauny: môžu to byť prstene v tvare hada, brošne s motýľom, labute…;
  • masívne doplnky: obrovské korálky, masívne náhrdelníky, silné reťazce – všetko bude štýlové v roku 2018;
  • drahokamy a polodrahokamy: náramky s jaspisom, prívesky s ametystom, malachit dokonale dopĺňajú svoj obraz;
  • etnické motívy: šperky v podobe starých amuletov, talizmany a drevené náramky.

A keďže každá z nás je občas tak trochu straka, nášmu bystrému očku neujde nič, čo sa blyští. Ak preferujete bižutériu, štras a lesk, máme pre vás skvelé tipy.

Toto je iba malá ochutnávka. Viac nájdete na ISPERKY.SK