Tak znie predsavzatie pre vašu pleť! Viete, ktoré krémy a vitamíny potrebuje vaša pleť, aby bola vždy krásne svieža a vyzerala zdravo? Zachovajte si mladistvý vzhľad dlhé roky a prestaňte sa konečne vyhovárať na genetiku či stres! Poďme spolu raz a navždy zatočiť s unavenou pokožkou na tvári, kruhmi pod očami alebo čiernymi bodkami.

Prečo si dávať predsavzatia len na prelome starého a nového roka, keď si ich môžeme dávať aj každý nový deň? Nemusia sa výlučne týkať chudnutia, zmeny stravovania alebo zbavenia sa zlozvykov (obmedziť sladké, prestať fajčiť…). Zlozvykom môže byť trebárs i nedostatočná starostlivosť o pleť. Ruku na srdce a odpovedzte si úprimne; odličujete sa poctivo a dôkladne každý večer? Používate denne vhodný krém na váš typ pleti? A čo make up? Výživové doplnky? Séra Poďme pekne po poriadku.

RITUÁL

Starostlivosť o pleť je akýmsi rituálom každej ženy, ktorá dbá o svoj zovňajšok a zdravie. Nie je to iba o správnej dennej starostlivosti, ale tiež o špeciálnej starostlivosti. Máme na mysli masku či peeling raz týždenne, ktoré sú ako chutnou čerešničkou. Dbajte na pravidelnosť, vyčleňte si čas iba pre seba, prelistujte si pri tom magazín, zapnite hudbu, dajte si chutný čaj, neodoprite si deci vínka, ak máte chuť! Hlavne si to užívajte a nevnímajte tieto domáce rituály ako povinnosť. Prinesie to ovocie, buďte trpezlivé.

Krása vo vitamínoch

Objavte krásu ukrytú vo vitamínoch. Chcete počuť tajomstvo? O akých vitamínoch je reč? C, B-komplex a omega 3 mastné kyseliny je trio, ktoré by ste mali mať vždy po ruke! Nie je to iba o výživových doplnkoch a vitamínoch, dôležitá je aj vyvážená strava, takže niektoré drastické diéty neprospievajú vášmu telu a môže sa to odzrkadliť i na vašej pleti či kvalite vlasov. Hádam nemusíme pripomínať, aby ste nezabúdali na pitný režim! Čistá či voda obohatená o minerály, zelené alebo bylinkové čaje, ovocné a zeleninové šťavy.

KVALITA JE ZÁKLAD

Nie je krém ako krém a nie je kozmetika ako kozmetika. Samozrejme stále platí, že to, čo vyhovuje vašej priateľke nemusí úplne „sedieť“ aj vám. Prihliadajte preto vždy na váš typ pleti a vyberajte si zodpovedne. Pozornosť zaostrite na zloženie výrobku a nie na atraktívny obal. Na trhu je dnes bohaté množstvo produktov, nebojte sa siahnuť ani po nekomerčných značkách s výťažkom z bylín či rastlinných extraktov. Vedeli ste, že pleť potrebuje minimálne mesiac na zotavenie.