Matka zem sa prebúdza, zubaté lúča slnka odkrývajú snehobielu prikrývku, aby mohli vykuknúť nesmelé hlávky prvých snežienok, za oknami počuť štebotavý spev vtákov, vzduchom sa mieša vôňa vlhkej zeme, čerstvo rozkvitnutých stromov a znovuzrodenia. Príroda sa prebúdza a pripravuje sa na nový život po niekoľko mesačnom oddychu. A čo my? Ako sa po zime naštartujeme na jar, aby sme neboli ako mechom udretí?

 

Poznáte ten pocit, keď sa zobudíte po pridlhom spánku a cítite sa viac vyčerpané, než ako ste si líhali do postele? Počas dlhých zimných mesiacov naše telo funguje akoby na „úsporný režim“, postrádame slnečné lúče, dni sú prikrátke, cítime sa vyčerpane. Ako sa „zobudiť“ zo zimného spánku a privítať jar vo veľkom štýle? S príchodom jari sa hrnieme do veľkého jarného upratovania našej domácnosti, no zabúdame pritom na svoje „domčeky“ .

 

Prinášame vám pár tipov, ako si urobiť poriadky vo svojom vnútri, upratať myseľ, prečistiť organizmus, zregenerovať sily a v neposlednom rade posilniť ducha.

 

meditácia, joga a relax

Odožeňte akékoľvek myšlienky, cieľom je upokojiť myseľ a priviesť ju do stavu ticha, duševnej pohody a spokojnosti so sebou, svojím telom, svojím ja.

stop stresu

Existujú 2 zásady ako zatočiť so stresom:

  1. Nelámať si hlavu nad maličkosťami
  2. Všetko sú maličkosti

 pohybom k zdraviu

Pohyb na čerstvom vzduchu prospeje rovnako telu i duši a zároveň stabilizuje obranyschopnosť organizmu. Ste v prírode? Hýbte sa!

 voda je život

Treba si zapamätať, že správne množstvo tekutín v organizme nie je len otázkou zdravia a dobrej pohody, ale rovnako pomáha pri udržiavaní prirodzenej krásy: keď je pokožka dostatočne hydratovaná, osoba vyzerá zdravo.

 očistná kúra

Vedeli ste o tom, že detoxikačný program by sme mali absolvovať aspoň raz ročne? Samozrejme, všetko s mierou, vyvarujte sa extrémom.

nie je spánok ako spánok

Je dôležité, aby ste šli spať tak skoro, ako sa dá. Od 23:00 – do 1:00 rána sa v organizme realizuje najviac regeneračných procesov a tiež sa prirodzene odstraňujú toxické látky.

motivácia

Stanovte si reálne ciele a začnite každú aktivitu bez myšlienky na možnosť zlyhania. Sústreďte sa na vaše prednosti miesto slabostí, na vaše schopnosti miesto vašich problémov.

 škola pozitívneho myslenia

Vedeli ste o tom, že úsmev je lacný spôsob ako zmeniť svoj vzhľad? Je dokonca lacnejší ako elektrina a dáva viac svetla. Tak teda, úsmev prosím.

osvieženie šatníka

Upracte si šatník, vytrieďte oblečenie a vdýchnite doň nový život. Pastelové farby, príjemný materiál a kvetinové vzory sú na začiatok tou správnou voľbou. Vyberte si z našej ponuky tu.