Rúž rozhodne zastupuje čestné miesto v kozmetickej taštičke každej dámy, ktorá vie, aké divy tento malý pomocník  dokáže. Každá z nás má určite ten svoj obľúbený, no viete, ako si správne vybrať vhodný odtieň k svojmu typu pleti?

 

Krásna za pár sekúnd a na počkanie? Vyčarujte si zvodný úsmev za pár sekúnd. Narúžujte si pusu a pritiahnite pozornosť okolia. Nezabudnite však i na správnu starostlivosť, aby vysušené a popraskané pery nepokazili celý dojem. Ideálne sú balzamy či vrstva medu na noc, predtým si však môžete urobiť jemný peeling pier pomocou kefky.

Ako si teda vybrať vhodnú farbu rúžu? Matné či lesklé? Svetlé alebo tmavé?

Nie vždy je ideálnym riešením, ak bezhlavo nasledujeme trendy, prihliadajte preto prioritne na to, čo svedčí vášmu tónu pleti i farbe vlasov.

Vínové a slivkové odtiene rúžov pristanú majiteľkám svetlej pleti s nádychom doružova, ktoré pokojne môžu siahnuť aj po výraznej studenej červenej. Dámam s teplým žltkastým tónom pleti pristanú hnedé odtiene a teplé odtiene s červeným základom.

Čo hovoria trendy?

Trendy na jeseň a zimu preferujú dôraz na výrazné líčenie očí, pery teda môžu byť v odtieňoch nude. Ak nie ste zástankyňou výrazných očí či crazy trendy obočia v pastelových odtieňoch, pokojne siahnite po svojej obľúbenej kontúrke či lesku na pery! Nebojte sa však z času na čas pre zmenu, možno príjemne prekvapí nielen vás, ale aj vaše okolie 🙂

Náš tip: Aby rúž vydržal na perách čo najdlhšie, tak si prvú vrstvu odtisnite do obrúska, zapudrujte a opäť narúžujte!